

Enkel jordbær- og sjokoladeterte
Denne herlige sjokoladeterten er laget med deilige oreokjeks, sjokoladefyll, søte bær og toppes med både mørk og hvit sjokolade. I tillegg får kaken et stort pluss for å være utrolig lett å lage!
Ingredienser:
Bunn
- 150 g oreokjeks (2 pakker)
- 100 g smør smeltet
Ganache
- 2,5 dl kremfløte
- 300 g mørk kokesjokolade i biter
- 50 g smør
Topping
- 20 stk jordbær skåret i to
- 30 g mørk sjokolade smeltet
- 30 g hvit sjokolade smeltet
Slik gjør du:
-
Bunnen: Knus oreokjeks i en matprosessor til det bare er fine smuler igjen. Tilsett smeltet smør og bland godt. Hell kjeksblandingen i en paiform (vår er 23 cm), og press blandingen jevnt ned i bunnen og opp langs sidene. Sett i fryseren i ti minutter.
-
Ganache: Varm opp kremfløte i en kasserolle, og tilsett sjokoladebiter og smør når fløten er varm. Rør om til du har en jevn og fin sjokoladeblanding.
-
Hell ganachen over kjeksbunnen i paiformen og topp med jordbær. Sett terten i kjøleskapet i minst tre timer.
-
Topp terten med smeltet mørk og hvit sjokolade før servering, og NYT!
Recipe Notes
Denne terten er noe av det beste vi har smakt! DEL oppskriften med vennene dine på Facebook slik at de også kan lage den!